Maybaygiare.org

Blog Network

a szerdai Darlington race győztesei és vesztesei

nyertesek

tapasztalat — Kevin Harvick nyerte a vasárnapi Kupaversenyt Darlingtonban, Denny Hamlin pedig a szerdai Kupaversenyt. Ők együtt 89 karrier sorozat nyer. Öt Darlington-győzelmet is kombináltak, Hamlin most három győzelmet birtokol. Mivel egyik verseny előtt sem volt edzés, sem kvalifikáció, kiválóan teljesítettek. Az első négy helyezett — Hamlin, Kyle Busch, Harvick és Brad Keselowski — mind korábbi bajnokok.

Denny Hamlin maszkja — rendben, kissé furcsának tűnt, de azt mondta, hogy maszk viselésével “valójában nem érzel semmilyen érzelmet.”Mindenki szerda este mosolygó maszkjával tette.

Erik Jones — soha nem végzett rosszabbul, mint a nyolcadik Darlingtonban. Szerdán az ötödik helyen végzett.

Christopher Bell-ez egy durva kezdete a szezon az újonc. Szerdán a szezon legmagasabb 11.helyén végzett. Szerda előtt nem végzett jobban, mint a sorozat 21.helyezettje.

vesztesek

Chase Elliott — a Darlington-győzelem reményei későn szűntek meg, amikor Kyle Busch megfordította. Busch később bocsánatot kért, de azt is mondta: “határozottan kapcsolatba lépek vele, és elmondom neki, hogy sajnálom, hogy ez történt, és minden, amit tehetek, de ez nem változtatja meg az éjszaka kimenetelét.”

Ryan Preece — azzal, hogy a NASCAR vasárnaptól megfordította a legjobb 20 helyezettet a kezdő felálláshoz szerdán, a póluson indult. Ezt a helyet azzal szerezte meg, hogy elhaladt Bubba Wallace a 20.helyért, három körrel vasárnapig. Szerdán sem segített. Preece az utolsó helyen végzett, miután felrobbant a motorja. A JTG Daugherty Racing csapattársa, Ricky Stenhouse Jr. vasárnap végzett utoljára.

NASCAR tisztviselők-a kupa szabálykönyve egyértelműen kimondja, hogy ” a sofőr vagy a személyzet tagja(I) soha nem közelítheti meg a versenyfelület vagy a kötény bármely részét.”Pontosan ezt tette Chase Elliott, miután szerda este Kyle Busch összetörte. Elliott a pálya felé sétált, hogy Busch középső ujját adja. A NASCAR 2014-ben nem sokkal azután tette hozzá a szabályt, hogy Tony Stewart elütött és megölt egy sprintautóst, aki kilépett az autójából, és végigment a pályán, hogy gesztust tegyen Stewartnak. A NASCAR a verseny után elmondta az NBC Sportsnak, hogy nem tervezi Elliott megbüntetését, vagy a pálya felé való gyaloglásról való beszélgetést.