Blog Network

elemzés

itt egy pillantást néhány legfontosabb dátumok Ovechkin karrierje:

június 26, 2004: a Capitals válassza Ovechkin az első pick a 2004 NHL Draft.

október. 5, 2005: Ovechkin az NHL-ben debütál a Columbus Blue Jackets ellen. Két gólt szerzett egy 3-2-es győzelemben.

Jan. 13, 2006: Ovechkin megkapja az első NHL-mesterhármasát a 43.meccsén, Washington összes gólját 3-2-es hosszabbításban nyerte az Anaheim Mighty Ducks-nál.

Jan. 15, 2006: NHL-karrierje egyik meghatározó játékában Ovechkin látványos harmadik harmad gólt szerez, miután elesett és a hátán csúszott a Phoenix Coyotes 6-1-es győzelmében.

videó: Alex Ovechkin csodával határos módon pontszámok, míg a hátán

február 15, 2006: Ovechkin játszik az első játék Oroszország a 2006-os torinói olimpián.

április 13, 2006: Ovechkin gólt szerez az Atlanta Thrashers elleni 5-3-as vereség első időszakában, az NHL történetének negyedik újoncává vált, aki 50 gólt szerzett egy szezonban. Csatlakozik Teemu Selanne (76, 1992-93 szezon), Mike Bossy (53, 1977-78) és Joe Nieuwendyk (52, 1987-88). Ovechkin 106 ponttal (52 gól, 54 gólpassz) 81 meccsen végez.

június 22, 2006: Ovechkin nyeri a Calder Trophy, mint az NHL legjobb újonc.

október. 12, 2007: Ovechkin 100. NHL-gólját 3-1-es vereséggel szerezte a New York Rangers nál nél Madison Square Garden.

március 21, 2008: Ovechkin lesz a 19. játékos NHL történetében, hogy egy 60 gólos szezonban, amikor gólt a harmadik időszak gól egy 5-3 győzelem ellen a Thrashers.

április 11, 2008: Az ő Stanley Kupa rájátszás debütáló, Ovechkin van egy gól és egy asszisztot egy 5-4 győzelem ellen a Philadelphia Flyers. A fővárosiak elveszítik a legjobb 7-es sorozatot 4-3.

június 12, 2008: a” nagy 8 ” megtisztítja a 2008 NHL Awards. Miután befejezte a 2007-08 szezon 112 ponttal (65 gól, 47 gólpassz), Ovechkin megnyeri a Hart Trophy mint az NHL legértékesebb játékosa, a Art Ross Trophy mint gólszerző, a Rocket Richard Trophy mint vezető gólszerző és a Ted Lindsay-díj mint a legkiemelkedőbb játékos, amint azt az NHL játékosok Szövetsége megszavazta. Ő az első játékos, aki ugyanabban a szezonban mind a négy díjat megnyerte.

május 4, 2009: a második fordulóban rájátszás sorozat ellen a Pittsburgh Penguins, a Capitals nyerni játék 2, 4-3. Ovechkin és Pittsburgh-i Sidney Crosby egyaránt mesterhármast ért el. Washington azonban hét meccsen elveszíti a sorozatot.

június 18, 2009: Ovechkin lesz a 17. játékos az NHL történetében, hogy megnyerje a Hart Trophy kétszer, és a 10.játékos, hogy megnyerje a díjat egymást követő szezonban.

febr. 5, 2009: Ovechkin csatlakozik Gretzky, Lemieux és Mike Bossy mint az egyetlen játékos, aki 200 gólt szerzett az első négy NHL-szezonban, amikor 200-at kapott a Los Angeles Kings 5-4-es vereségével.

április 5, 2011: a power-play lövés a tetején a bal kör ellen Toronto Maple Leafs teszi Ovechkin a hatodik legfiatalabb játékos NHL történetében gólt 300 gól.

június 14, 2013: miután befejezte a 2012-13 szezon 56 pont (32 gól, 24 gólpassz) 48 játékok, Ovechkin lesz a nyolcadik játékos az NHL történetében, hogy megnyerje a Hart Trophy háromszor.

szeptember. 29, 2013: Kevesebb, mint öt hónappal a 2014-es szocsi olimpia előtt Ovechkin hordozza az olimpiai fáklyát. Tweetelt: “olyan beteg!!!!!!! életem legjobb pillanata!!! thx @ cocacola és Szocsi 2014 !!!!”egy képpel, amelyen a fáklyát hordozza.

December. 20, 2013: Ovechkin lesz a 89. NHL-játékos, aki 400 gólt szerez. Ő a hatodik leggyorsabb, Wayne Gretzky, Mike Bossy, Mario Lemieux, Brett Hull és Jari Kurri mögött.

febr. 1, 2015: Az első periódusú, power-play góllal 4-3-as vereséggel a St. Louis Blues ellen Ovechkin eléri a 30 gólt a 10. egymást követő szezonban. Ő lesz az ötödik NHL-játékos, aki teljesítette ezt a bravúrt, csatlakozott Bossy, Gretzky, Kurri és Mike Gartner.

június 24, 2015: Ovechkin elfogadja ötödik Rocket Richard Trophy a 2015 NHL Awards. Ő az ötödik játékos, aki legalább ötször vezette a ligát gólokban, csatlakozott Gretzky és Gordie Howe (ötször), valamint Bobby Hull és Phil Esposito (hatszor), Hull pedig hetedik alkalommal kötötte meg a bajnoki vezetést.

November. 20, 2015: 484.NHL-góljával Ovechkin átadja Szergej Fedorovot egy orosz születésű játékos legtöbb góljához. Fedorovnak 1248 meccsre volt szüksége a rekord felállításához; Ovechkin 777-ben megdöntötte.

Jan. 10, 2016: Ovechkin lesz a 43. játékos, aki 500 NHL-gólt szerzett az Ottawa Senators ellen a Verizon Centerben.

November. 19, 2015: Ovechkin átadja Szergej Fedorovot a legtöbb NHL-gólért, amelyet egy Oroszországban született játékos szerzett, amikor a 484-es számot kapja 777.NHL-játékában.

Jan. 11, 2017: játszik az ő 880TH NHL játék, Ovechkin lesz a 84.játékos a bajnokság történetében, hogy elérje 1000 pontot, amikor gólt az első időszak gól ellen a Penguins. Ez is az 545. gólja, Maurice Richard passzolása.

Jan. 27, 2017: A Los Angeles-i All-Star hétvégén tartott ünnepségen Ovechkint a Molson Canadian által bemutatott 100 legnagyobb NHL-játékos egyikének nevezik.

Jan. 2, 2018: Ovechkin 100. meccsgyőztes gólját, NHL-rekordját pedig 22. hosszabbításban szerezte, így a fővárosiak 5-4-es győzelmet arattak a Hurricanes ellen.

Jan. 25, 2018: Ovechkin az NHL történetének hatodik játékosa, aki 30 vagy több gólt szerzett 13 egymást követő szezonban, és 500.asszisztját kapja a Capitals 4-2-es győzelmében a Florida Panthers ellen.

március 3, 2018: Ovechkin az NHL történetének hatodik játékosa lesz, aki legalább kilenc szezonban 40 vagy annál több gólt szerzett, amikor 5-2-es győzelmet aratott a Maple Leafs ellen a 2018-as Coors Light NHL Stadion sorozat nál nél Haditengerészet-Tengerészgyalogság Emlékstadion ban ben Annapolis, Maryland. A többiek Gretzky (12), Lemieux és Marcel Dionne (10), valamint Bossy és Mike Gartner (kilenc).

március 12, 2018: Ovechkin lesz a 20. játékos, aki 600 NHL-gólt szerez, amikor kétszer szerez gólt a Jets elleni 3-2-es hosszabbításban.

videó: Ovechkin tagja lesz a 600-cél klub

május 7, 2018: Ovechkin elsődleges segítséget nyújt Jevgenyij Kuznyecov gólján a hosszabbításban, hogy segítse a fővárosokat a Penguins elleni 2-1-es győzelemben. Ez az első győzelmük a Pittsburgh elleni utolsó hét rájátszási sorozatukban, és az Ovechkin-korszakban először jutnak be a konferencia döntőjébe.

május 23, 2018: megfelelően Ovechkin az, ami a keleti konferencia döntőjének 7.játékában kiderül, hogy a 4-0 győzelem a Tampa Bay Lightning ellen, hogy segítsen Washingtonnak 1998 óta először a kupadöntőbe jutni.

május 30, 2018: Két nappal a Stanley Kupa döntőjének debütálása után Ovechkin a döntő első góljával 3-2-es győzelmet aratott a 2.játékban a Vegas Golden Knights ellen, hogy Washington megkapja a történelem első kupagyőzelmét.

június 7, 2018: Ovechkin a rájátszás 15. gólját szerezte, a Capitals rekordját egyetlen utószezonban állította be, és megnyerte a Conn Smythe Trophy-t, hogy Washingtont az első Stanley Kupa bajnokságához vezesse, 4-3-as győzelemmel a Golden Knights ellen a döntő 5.játékában.

videó: WSH@VGK, Gm5: az Ovi büntetést húz, rekordot állít fel PPG-vel

április 7, 2019: Ovechkin rekord nyolcadik alkalommal nyeri meg a Rocket Richard Trophy-t. A csatár 51 gólt szerzett, visszatartva Edmonton Oilers előre Leon Draisaitl, aki 50-gyel második volt. Ovechkin megszakította a nyakkendőt Bobby Hull-val, aki hétszer vezette az NHL-t.

Jan. 20, 2020: a csatár három gólt szerzett a New York Islanders elleni 6-4-es győzelem során Nassau Colosseum, 692 carere gólt adva Steve Yzerman megkötéséhez a karriergóllista kilencedik helyéért. Elhaladt Mario Lemieux (690) a Pittsburgh Penguins.

febr. 4, 2020: Ovechkin csatlakozott Wayne Gretzky mint az egyetlen NHL-játékos, aki 40 gólt szerzett 11 szezonban, amikor a harmadik időszakban háromszor szerzett gólt a Los Angeles Kings. Ovechkin lett az első játékos, aki 11 szezonban legalább 40 gólt szerzett egy csapattal.

febr. 22, 2020: 700.NHL-jét szerezte az ördögök ellen. Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromir Jagr (766), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) és Mike Gartner (708) a többi játékos, aki 700 NHL-gólt szerzett.

videó: WSH@NJD: Ovechkin 700. NHL-gólt szerez