Maybaygiare.org

Blog Network

Jamal Crawford

Chicago Bulls (2000-04)Szerkesztés

Crawfordot a Cleveland Cavaliers összesítésben a 8.helyen választotta a 2000-es NBA-draftban, de aztán a Chicago Bulls-ba cserélték egy draft-napi megállapodásban, amely magában foglalta Chris Mihm jogait. Első bika évében, 2000-01-ben Crawford küzdött a lövésével, csak 35,2 százalékot konvertálva a mezőnyből. Ennek ellenére az újonc 10-szer kétszámjegyű gólt tudott szerezni. Átlagosan 4,6 pontot, 1,5 lepattanót és 2,3 gólpasszt ért el 61 meccsen (8 Kezdő).

második NBA-szezonjában, 2001-02, sérülés Crawfordot 23 meccsre korlátozta (6 Kezdő). Ennek ellenére szinte az összes statisztikai kategóriában javult, átlagosan 9,3 pontot, 1,5 lepattanót és 2,4 gólpasszt ért el, valamint kísérleteinek 44,8% – át az ív mögül konvertálta.

a Bulls-szal folytatott harmadik kampányában, 2002-03, Crawford az edző kulcsfontosságú elemeként jelent meg Bill Cartwright ‘ s bűncselekmény. Játékonkénti átlagai tovább javultak 10,7 pontra, 2,3 lepattanóra, 4,2 gólpasszra és 1 lopásra 80 meccsen (31 Kezdő). A Bulls 30-52-es mérleggel hagyja ki a rájátszást.

negyedik NBA-szezonja, 2003-04, az utolsó lenne Chicagóban. Előléptetett kezdő lövészőr, Crawford versenyenként átlagosan 17,3 pontot, 3,5 lepattanót, 5,1 gólpasszt és 1,4 lopást ért el. Április 11-én, 2004-ben jött el 50 pont ellen a Toronto Raptors az ő harmadik utolsó játék, mint egy bika. A Bulls hosszabbításban nyert, 114-108 – ra, de nem azelőtt, hogy Crawford 6 hárompontost szerzett, és csak a negyedik negyedben 24 pontot jegyzett. A 2004-05-ös szezon kezdete előtt Jerome Williamsszel együtt a New York Knicksbe cserélték Dikembe Mutombo, Othella Harrington, Frank Williams és Cezary Trybanski helyett.

New York Knicks (2004-08)Edit

Crawford a New York Knicks-szel

Crawford csatlakozott egy másik fiatal és újjáépítő csapathoz a New York Knicks-ben. A franchise első évében, a 2004-05-ös szezonban 70 mérkőzést játszott (67 kezdő), átlagosan 17,7 pontot, 2,9 lepattanót, 4-et ért el.3 gólpassz és 1,4 lop versenyenként. Pontszáma sok meccsen meghaladta a 20 pontot, ami figyelemre méltó győzelmet jelentett a Charlotte Bobcats December 4-én, ahol 41 pontja volt a 17/25-ös lövésnél. A Knicks elmarad a rájátszástól.

második New York-i évében, a 2005-06 szezon, csökkentett hatodik ember szerepet vállalt vezetőedző alatt Larry Brown. Bár eltartott egy ideig, Crawford végül felkarolta az új szerepet. Átlagosan 14,3 pontot, 3,1 lepattanót és 3,8 gólpasszt ért el 79 meccsen (27 Kezdő). A Knicks 23-59-es rekorddal elmaradt a rájátszástól.

úgy döntött, hogy új irányba megy 2006-07, a Knicks lecserélte Larry Brown val vel Isiah Thomas mint vezetőedző, ez a csapat negyedik cseréje ebben a pozícióban három év alatt. Crawford 59 meccsre korlátozódott (36 kezdő) ACL sérülés miatt; de átlagosan 17,6 pontot, 3,2 lepattanót és 4,4 gólpasszt ért el a szezonban.

2007-08-ban mind a 80 játszott meccsre visszatették a kezdőcsapatba. Átlagosan 20,6 pontot, 2,6 lepattanót és 5 asszisztot ért el. Crawford feltéve, hogy a 23-59 Knicks az egyik a kevés fényes foltok január 26, 2007: Karrierje során magas 52 pontot szerzett, 16 lövését egymás után, 8 hárompontosát pedig egyvel elmaradt a 2002-ben Latrell Sprewell által felállított franchise-rekordtól.

2008-09-ben csak 11 mérkőzést játszott a Knicks csapatában, mielőtt a Golden State Warriors Al Harrington kereskedelmében.

Golden State Warriors (2008-09)Edit

Crawford A Warriors

Crawford bizonyult ideális illeszkedést a run-and-gun bűncselekmény edző Don Nelson hárompontos lövése és Labdakezelési képessége, valamint bírósági látása miatt. 54 meccsen játszott a Warriors csapatában 2008-09-ben, és mindegyikben indult. Crawford átlagosan közel 20 pontot ért el versenyenként, valamint 4,4 gólpasszt és 1,5 lepattanót. Alatt 110-103 győzelem a Charlotte Bobcats December 20, 2008, Crawford szerzett 50 pontot; így ő lett a negyedik játékos az NBA történetében-miután csak Wilt Chamberlain, Bernard King, és Moses Malone-gólt 50 + pont három csapat. A szezon végén az Atlanta Hawks megszerezte Crawfordot az Acie Law és a Speedy Claxton őrök kereskedelmében.

Atlanta Hawks (2009-11)Szerkesztés

Crawford csatlakozott az Atlanta Hawks-hoz a 2009-10-es szezonjukra. Január 15-én hárompontos lövést adott a zümmögőre, hogy 102-101-es győzelmet szerezzen a Phoenix Suns felett. A győzelem a Los Angeles Clippers február 3, 2010, Crawford meg minden idők NBA rekordot a legtöbb karrier négypontos játszik, felülmúlva Reggie Miller. Az All-Star Gárda, Joe Johnson és Mike Bibby támogatásával átlagosan 18 pontot, 2,5 lepattanót és 2 asszisztot kapott a kispadról. Crawford az NBA hatodik emberének járó díj egyik vezető jelöltje volt, aki 2010-ben elnyerte a díjat. A Hawks vezette Joe Johnson, Josh Smith, Al Horford, Mike Bibby, valamint Crawford, kvalifikálta magát a rájátszásba; ez volt az első útja a rájátszásba. A Hawks hét meccsen továbbjutott a Milwaukee Bucks mellett. Crawford 22 ponttal vezette az összes gólszerzőt a döntő játékban. A csapatot ezt követően elsöpörte a Orlando Magic elsődleges Dwight Howard élén.

A 2010-11-es szezonban a Hawks kirúgta az edzőt Mike Woodson hogy behozza Larry Drew-t. Bár Crawford jött le a kispadról, és látta, hogy az átlagai 2009-10-hez képest csökkentek, szilárd szezonja volt, átlagosan 14,2 pontot, 1,7 lepattanót és 3,2 gólpasszt adott meccsenként. Ismét az év hatodik embere díjat vette figyelembe. Miután a keleti konferencia 5.kiemeltjeként bejutott a rájátszásba, a Hawks szoros sorozatban verte meg az Orlando Magic-et, de nem azelőtt, hogy Crawford a 3. játékból hat másodperccel maradt volna hátra a hárompontosból. Így a Hawks továbbjutott a konferencia elődöntőjébe, bár a Chicago Bulls hat meccsen kiesett.

Portland Trail Blazers (2011-12)szerkesztése

Crawford aláírt a Portland Trail Blazers December 15-én, 2011. Átlagosan közel 14 pontot ért el 60 meccsen, miközben szabaddobási százalékban vezette a bajnokságot, karrierje magas 92-vel.7 százalék a lockout-rövidített szezonban.

Los Angeles Clippers (2012-17)Szerkesztés

július 11, 2012, Crawford aláírt a Los Angeles Clippers.

Crawfordot Trevor Ariza védte

A 2012-13-as szezonban Crawford 16,5 pontot, 1,7 lepattanót, 2,5 gólpasszt és 29,3 percet tett ki a szezon során 76 játékot játszott. A 2.helyen végzett a 2013 NBA az év hatodik embere díj, kiszorította J. R. Smith. A rájátszás nyitó fordulójában a Clipperst legyőzte a Memphis Grizzlies hat meccsen. Abban az évben a rájátszásban átlagosan 10,8 pontot, 2 lepattanót és 1,7 gólpasszt ért el.

A 2013-14-es szezonban Crawford vezette a liga tartalékos játékosait 18,6 ponttal versenyenként, 3,2 gólpassz és 2,3 lepattanó mellett. Ben jött le a kispadról 45 nak, – nek 69 játékok, amelyekben játszott.

május 8, 2014, Crawford nyerte a 2014 NBA hatodik ember az Év díjat, a második alkalommal megnyerte a megtiszteltetés. Crawford segített a Clippersnek a franchise-történelem legjobb rekordjával (57-25) is befejezni.

December 8-án, 2014-ben, a Phoenix Suns elleni játék utolsó negyedében, amelyet a Clippers hosszabbításban 121-120-ra nyert, Crawfordot laza labda-szabálytalanságra hívták fel, miután összekuszálódott a Suns őrével, Eric Bledsoe-val a midcourt-ban. Miután mondott valamit a játékvezetőnek Mark Lindsay, Crawford kapott egy technikai, 976 meccses karrierje során az első kidobásával együtt.

alatt a győzelem a Phoenix Suns November 2, 2015, Crawford lett a harmadik lövész Gárda NBA történetében, hogy elérje 16,000 pont. November 14-én meccsmagasságú 37 pontot szerzett 101-96-os győzelemmel a Detroit Pistons. Január 10, 2016, ő rögzítette a 46.négypontos játék karrierje egy 114-111 hosszabbításban nyerni a New Orleans Pelicans. Április 8-án, 2016-ban hárompontos 0,2 másodperccel maradt, és 30 ponttal végzett a Clippers 102-99-es hosszabbítási győzelmében a Utah Jazz felett. Április 19-én karrierje során harmadszor nevezték ki az NBA hatodik emberének. 36 éves korában megdöntötte saját, 2014-ben felállított rekordját, mint a díj legrégebbi nyertesét.

Crawford újra aláírt a Clippers július 8, 2016. Azáltal, hogy a négy hárompontosból kettőt készített a New Orleans Pelicans 2. December 2016-án Crawford (1962) elhaladt Vince Carter (1961) a 6.helyen az NBA Minden idők listáján a hárompontosok számára. Három mutatóval a 2:06 mark a második negyedévben a Clippers ‘ 118-109 veszteség a Toronto Raptors február 6, 2017, Crawford lett a hatodik NBA játékos, hogy elérje 2000 készült hárompontos. 2000-ben csatlakozott Ray Allenhez, Reggie Millerhez, Jason Terryhez, Vince Carterhez és Paul Pierce-hez. A játék során ő is elhaladt Eddie Johnson a karrier 2. helyén NBA kispad pontozás. 9572 padpontos összesítése csak Dell Curry 11 147-ét követi. A megszerzett karrierpontokban a 74.helyen is felülmúlta Magic Johnsont. Február 11-én Charlotte ellen 22 pontot szerzett, miközben 5-8-at lőtt hárompontosra. Crawford (2009) ezt követően elhaladt Vince Carter (2006) az NBA történetében az ötödik legtöbb hárompontosért.

július 6, 2017, A Clippers kereskedett Crawford és egy 2018 első körös pick az Atlanta Hawks részeként fizetési dump, amely megtisztította az utat, hogy megszerezzék Danilo Gallinari a Denver Nuggets Egy jel-and-trade foglalkozik. A Hawks másnap lemondott Crawfordról.

Minnesota Timberwolves (2017-18)Szerkesztés

július 19, 2017, Crawford aláírt a Minnesota Timberwolves. Debütált a Timberwolves szezonnyitó 18. október 2017-én Crawford 10 pontot szerzett 107-99-es vereséggel a San Antonio Spurs ellen. Két nappal később a negyedik negyedben mind a 17 pontját megszerezte, és 3 pontot szerzett 27,5 másodperccel, hogy segítse a Timberwolves-t a Utah Jazz 100-97-es hazai nyitányában. Alatt 108-107 győzelem a Portland Trail Blazers December 18, 2017, Crawford tett egy szezon magas 23 pont mindössze 23 perc alatt, 16 közülük szerzett a negyedik negyedévben. 30. Március 2018-án 24 pontos erőfeszítést tett a Dallas Mavericks elleni 93-92-es győzelem során. 2018 júniusában Crawford megnyerte a Twyman-Stokes év csapattársa díj.

Phoenix Suns (2018-19) Szerkesztés

Crawford aláírta a Phoenix Suns október 17, 2018. 128-110-es győzelem során a New York Knicks December 17-én Crawford karrierje legmagasabb 14 gólpasszt adott ki. 6. január 2019-én 119-113-as veszteséggel a Charlotte Hornets, 16 ponttal végzett, hogy csatlakozzon Dell Curry mint az egyetlen NBA-játékos, aki tartalékként 11 000+ karrierpontot rögzített. 36 percenként a 2018-19-es szezonban Crawford átlagosan 15,1 pontot ért el, ezzel együtt a karrier magas, 6,8 gólpassz. A bajnokság történetében csak John Stockton átlagosan több gólpasszt ért el 36 perc alatt a 19.vagy későbbi szezonban.

9.április 2019-én, 120-109-es szezonzáró veszteségben a Dallas Mavericks, Crawford az NBA történelmét azzal szerezte meg, hogy 51 pontot rögzített az eddigi negyedik 50 pontos játékában. 39 éves és 20 napos korában két NBA-rekordot is megdöntött: a legidősebb játékos tally 50 + pont-birtokában Michael Jordan 38 év 315 nap óta December 29, 2001 -, valamint a legtöbb pontot szerzett egy játékos nem a kezdő felállás, birtokában Nick Anderson 50 pont április óta 23, 1993. A játék során Crawford 18-ból 30-at (60%) lőtt a mezőnyből, 7-ből 13-at (53,8%) hárompontos tartományból, 8-ból 9-et (88,9%) pedig a szabaddobás vonaláról. 5 lepattanója, 5 asszisztja, 1 lopása és 1 blokkja is volt a padról. A harmadik negyedben akár 31-gyel is csökkent, visszarántotta Phoenixet a játékba, egymás után 12 pontot szerzett, így az eredmény 107-103-ra nőtt, 3:39 perc maradt a játékból. Az előző két meccsen 28 és 27 pont megszerzésével Crawford csatlakozott Kobe Bryant mint a bajnokság történetének egyetlen játékosa, aki három egymást követő 25+ pontot szerzett a 19.vagy későbbi szezonban.

Brooklyn Nets (2020)Szerkesztés

9.július 2020-én a Brooklyn Nets bejelentette, hogy a 2019-20-as szezon hátralévő részében helyettesítőként írták alá Crawfordot. Négy Nets játékos a pozitív COVID-19 tesztek miatt választotta ki az NBA újraindítását Orlandóban, ami Crawford aláírásához vezetett. Crawford csatlakozott a Nets-hez Orlandóban, hogy segítsen az alapszakasz utolsó nyolc meccsén és az utószezon első fordulójában. 4.augusztus 2020-én debütált csapatában, 5 pontot és 3 gólpasszt adott öt perc alatt, 119-116-os győzelemmel a Milwaukee Bucks felett. Ezzel a játékkal Crawford nemcsak a 29.játékos lett 40 éves korában, hanem a nyolcadik játékos is, aki legalább 20 NBA-szezont játszott, csatlakozott Vince Carterhez, Kevin Garnetthez, Dirk Nowitzkihez, Robert Parishhez, Kevin Willishez, Kareem Abdul-Jabbarhoz és Kobe Bryanthez.