Blog Network

Paul George

Indiana Pacers (2010-2017)

Pre-draft és újonc szezon

március 31, 2010, George bejelentette, hogy lemond az utolsó két szezonban a főiskolai jogosultság Fresno State és adja meg a 2010 NBA draft. Először egy 2010-es ál-tervezeten jelent meg a Draft Express-en egy hónappal a másodéves szezonjában. 2010 májusáig olyan ál-tervezetek, mint a Draft Express, ESPN.com, a Hoops jelentés pedig azt jósolta, hogy George-ot a Memphis Grizzlies összesítésben a 12.helyen választja ki. Két nappal a tervezet előtt, Marc J. Spears a Yahoo-tól! A Sports írt egy cikket egy névtelen Keleti Konferencia felderítőről, amelyben kijelentette, hogy”öt év múlva Paul George lesz a legjobb játékos, aki kijönne ebből a tervezetből”. Abban a reményben, hogy Derrick kedvez, a Pacers megvitatta a Nets-szel folytatott draftcserét, amely Danny Grangert és a 10.válogatót küldte volna a Nets-hez Devin Harris, Yi Jianlian és a 3. összesítésben, de az üzlet meghiúsult. George-ot meghívták, hogy üljön a zöld szobába a draft alatt, és az Indiana Pacers összesítésben tizedik lett. Ő lett a Fresno állam történelmének legmagasabb NBA-draftja. Július 1-jén 2010-ben aláírta újonc szerződését a Pacers-szel; kétéves garantált üzlet 3,9 millió dollár értékben, csapat opciókkal harmadik és negyedik évre.

október 27-én George debütált az NBA-ben a San Antonio Spurs ellen, 23 percet játszott és 4 pontot szerzett 1-5-ös lövésnél. A Washington Wizards elleni meccsen öt hárompontost ütött le, és akkor karrierje legmagasabb 23 pontjával végzett. George átlagosan 7,8 pontot, 3,7 lepattanót, 1,1 gólpasszt ért el az első szezonban 45% – os lövésnél, 19-et kezdve 61 meccséből. Megmutatta védekező képességeit is, percenkénti lopásokban vezette a csapatot. A 2011-es rájátszás, George egyike volt annak a két újoncnak a 2010-es NBA-Draft hogy csapata kezdőcsapatában legyen, a másik pedig Landry Fields A New York Knicks. A rájátszásban a Pacers öt meccsen veszített a Chicago Bulls, vezette Derrick Rose. Alakuló szezonjának befejezése után George-ot a 2011-es NBA All-Rookie második csapat.

2011-12 szezon

február 3-án, 2012-ben George 30 pontot, 7 hárompontost, 9 lepattanót, 5 gólpasszt, 5 lopást és 1 Blokkolt lövést rögzített a Dallas Mavericks elleni győzelemben. George-ot a Slam Dunk versenyen és a Rising Stars Challenge versenyen választották ki a 2012-es NBA All-Star hétvégén. A Slam Dunk versenyen George egy 360-as szélmalom-dunkot végzett a sötétben, és Dahntay Jones és Roy Hibbert csapattársai felett dunkolt. A versenyt azonban elvesztette Jeremy Evans ellen. A 2011-12-es lockout-rövidített szezont 12,1 ponttal, 5,6 lepattanóval és 2-vel zárta.4 segíti a 44% – os lövést, George a szezonban mind a 66 játékot elindította a Pacers számára. Miután megverte a Orlando Magic, akik Dwight Howard nélkül voltak, az első fordulóban öt meccsen a Pacers vereséget szenvedett a későbbi NBA-bajnokoktól, a Miami Heat, 4-2 a keleti konferencia elődöntőjében, George mindössze 19-et ért el az 52 mezőnygólból.

2012-13 szezon

Az NBA első két idényében George többnyire a lövőőr pozícióját játszotta. Mivel azonban Danny Granger térd-és borjúsérülések miatt szinte az egész szezont kihagyta, George elkezdte játszani a kis csatárpozíciót, és harmadik szezonjában a Pacers támadó lehetőségévé vált. November 21-én, 2012, George tett kilenc hárompontos útban a karrier-magas 37 pont a győzelem ellen A New Orleans Hornets. A kilenc 3-mutató megdöntötte az egyetlen játékban készült legtöbb 3-mutató franchise-rekordját, felülmúlva a Hall of Famer Reggie Millert. George-ot decemberben nevezték ki az NBA hét játékosának, három meccset nyert a Cleveland, a Philadelphia és a Detroit ellen. Ő rögzítette az első karrier triple-double egy győzelem a Charlotte Bobcats február 13-án, 2013, befejező 23 pont, 12 lepattanó, 12 gólpassz és 2 ellop. Ugyanebben a szezonban George-ot választották ki a 2013 NBA All-Star játék Houstonban karrierje első All-Star válogatására. 17 pontot, 3 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett a 7-13-as lövésnél 20 perc alatt kelet felé, de vesztettek a Nyugattól, 143-138. George átlagosan 17,4 pontot, 7,6 lepattanót és 4,1 gólpasszt ért el, és ő volt az egyetlen játékos a bajnokságban, aki legalább 140 lopással és 50 blokkkal rendelkezett. Az alapszakasz végén az NBA legfejlettebb játékosának nevezték.

a Pacers 1. játékában 2013 NBA rájátszás első körös sorozat az Atlanta Hawks ellen, George rögzítette karrierje első rájátszását triple-double, 23 pontot, 11 lepattanót és 12 gólpasszt gyűjtött 107-90-es győzelemmel. Ez volt az első utószezoni tripla-dupla egy Pacers játékostól, mióta Mark Jacksonnak volt egy az 1998-as rájátszásban. Május 13, 2013, George nevezték az NBA All-Defensive második csapat. George vezette a Pacers 18 pont, 14 lepattanó és 7 segíti a játék 4 a keleti konferencia elődöntőben a Knicks ellen május 14, 2013 egy 93-82 győzelem. A Miami Heat elleni 2013-as Keleti Konferencia döntőjének 1. játékában George a negyedik negyed végén hárompontos mezőnygólt ért el, hogy döntetlen legyen a játék, és hosszabbítást kényszerítsen ki. A hosszabbítás során Dwyane Wade szabálytalanságot követett el George-val 2.2 másodperc van hátra. Annak ellenére, hogy George mind a 3 szabaddobást megcsinálta, és 102-101-re állította csapatát, a Pacers végül veszített, amikor LeBron James behajtott egy zümmögő verő elrendezésére. A nagyszerű 2012-13-as kampány lezárása érdekében George-ot az All-NBA harmadik csapatába nevezték ki.

2013-14 szezon

George a Pacers 2014-ben

szeptember 25, 2013, Az Indiana Pacers meghosszabbította George szerződését, megválasztva őt kijelölt játékosuknak. A meghosszabbítás, amely az újonc szerződésének végén kezdődik 2014 – ben, egy “5/30” kijelölt játékos hosszabbítás (5 év és a fizetés felső határának 30% – a), A “Derrick Rose” teszt letételétől függően. George-ot egy további All-NBA csapatba kellett megválasztani (bármilyen szinten), vagy MVP-nek kellett lennie a 2013-14-es szezonban, hogy kvalifikálja magát a 30% – os hosszabbításra. Ha megfelel ezeknek a kritériumoknak, a 30%-os meghosszabbítás becslések szerint körülbelül 90 millió dollárt ér az 5 éves ügylet során. Ha nem felel meg a kritériumoknak, akkor a fizetés felső határának 25% – ával szerződik.

a Pacers a franchise történetében először kezdte a 2013-14-es 9-0-s szezont. George 31 ponttal, 10 lepattanóval, 4 gólpasszal és 4 lopással végzett a Detroit Pistons elleni 99-91-es győzelemben. Ezután 23 pontot, 8 lepattanót és 6 gólpasszt adott a Toronto Raptors elleni 91-84-es győzelem során November 8-án. Másnap 24 pontot szerzett, és 6 lepattanót adott hozzá a Brooklyn Nets elleni 96-91-es győzelemhez. Erőfeszítéseiért a hét keleti konferencia játékosának nevezték. A szezon kezdetének kilenc győzelmével Indiana lett az első NBA-csapat, amely a Dallas Mavericks óta 9-0-ra kezdte a szezont a 2002-03-as szezonban. A Pacers veretlen sorozata 9-0-ra ért véget a Bulls ellen November 16-án. December 2-án, 2013, ő szerezte a karrier magas 43 pont, valamint 3 lepattanó és 3 gólpassz, egy 106-102 veszteség a Portland Trail Blazers. Másnap George – ot nevezték ki Keleti Konferencia a hónap játékosa, karrierje során először, November hónapra, miközben a Pacers 15-1-es rekordot vezetett. A Pacers hihetetlen 56-26-os mérleggel zárta az alapszakaszt. A 2014-es rájátszásban a Pacers kiesett Atlanta Hawks és a Washington Wizards az első két fordulóban. A Wizards elleni 4. játékban George rájátszási karrier magas 39 pontot szerzett. A Pacers kiesett a keleti konferencia döntőjében a Miami Heat harmadik egyenes évben. Erőfeszítései miatt George-ot az All-NBA harmadik csapatába nevezték ki, amely a teljes 30% – os hosszabbításra, az All-Defensive első csapatra kvalifikálta.

2014-15 szezon: Off-season sérülés

az amerikai kosárlabda férfi válogatott játékosai reagálnak, miután csapattársuk, Paul George súlyos lábsérülést szenvedett a csapaton belüli küzdelem negyedik negyedében a Thomas and Mack Centerben Las Vegasban augusztus 1-jén, 2014.

a 2014-es offseason során George-ot az amerikai válogatott edzőtáborának névsorába nevezték ki, amely az országot képviseli a 2014-es FIBA kosárlabda-világbajnokság Spanyolországban. Virtuális zárnak tekintették a névsor elkészítéséhez. Augusztus 1-jén azonban George kínosan landolt egy kosártartó tövében, miután James Harden megsérült egy Las Vegas-i összecsapás során, és mindkét csont összetett törést szenvedett a jobb alsó lábában. Miután George-ot elvitték a pályáról, Mike Krzyzewski vezetőedző megszólalt az arénában, kijelentve, hogy a játék George és családja iránti tiszteletből nem folytatódik. George gyorsan műtétre ment a törés miatt, egy csapot helyeztek a lábába. Bár kezdetben nem adtak hivatalos prognózist, valószínűnek tartották, hogy kihagyja az egész 2014-15-ös szezont. George, aki azt mondta, hogy a szezon során valamikor játszani akar, szeptember végén engedélyt kapott arra, hogy súlyt tegyen a lábára, október végén pedig jumpereket lőtt a gyakorlatban. A szezon első teljes edzésén február 26-án vett részt, a vártnál három nappal korábban, március 20-án pedig egy héten belül lehetőséget kapott a játékra. Április 5-én George először tért vissza a Pacers felállásába, mióta lábsérülését az USA csapatával fenntartotta. 13 pontot szerzett 15 perc alatt, és a negyedik negyed elején két kulcsfontosságú hárompontost tett, így a Pacers 112-89-re legyőzte a Miami Heatet. A szezon utolsó hat meccsét játszotta Indiana, meccsenként átlagosan 8,8 pontot és 3,7 lepattanót ért el.

2015-16-os szezon

a Pacers 2015-16-os szezonnyitóján a Toronto Raptors október 28-án George 17 pontot rögzített 4-17-es lövéssel, 12 lepattanót pedig 106-99-es vereséggel. Miután a játékot követően nyilvánosan kritizálta a játékvezetőket, 10 000 dolláros bírságot kapott. November 6-án 36 pontot szerzett a Miami Heat elleni 90-87-es győzelem során. Három nappal később 27 pontot szerzett, köztük az első negyedévben a karrier szempontjából magas 19 pontot, így a Pacers 97-84-es győzelemhez vezetett az Orlando Magic ellen. November 24-én George 40 pontot szerzett és hét hárompontost szerzett, ami a Pacers franchise-rekordjának 19 része a Washington Wizards elleni 123-106-os győzelemben. December 3-án a keleti konferencia hónap játékosa lett az októberi és novemberi játékokon. George vezette a keleti Konferenciát, és a negyedik helyet szerezte meg az NBA-ben (27.2 ppg), segítve a Pacers nyerni 11 nak, – nek 13 játékok után 0-3 rajt. Két nappal később karrierje legmagasabb 48 pontját szerezte 122-119-es hosszabbításban a Utah Jazz. George versenyzett a Keleti Konferencia a 2016-os NBA All-Star Game Torontóban, ahol 41 ponttal indult és a játék gólkirálya volt, egy ponttal félénken végzett az All-Star game által felállított rekordtól Wilt Chamberlain (42) 1962-ben. Március 19-én 45 pontos meccse volt 115-111-es vereséggel a Oklahoma City Thunder. George segített a Pacersnek visszatérni a rájátszásba 2016-ban, 45-37-es mérleggel a keleti konferencia hetedik kiemeltjeként végzett.

Április 16, 2016, George játszott az első playoff játék óta 2014, ahogy szerzett 33 pontot a játék 1 győzelem a második kiemelt Toronto Raptors. A sorozat 5.játékában George vesztes erőfeszítéssel 39 pontot szerzett, mivel a Pacers 3-2-re lemaradt. A Pacers hét meccsen veszítette el a sorozatot.

A 2015-16-os szezont követően George csatlakozott az Egyesült Államok nemzeti csapatához a 2016-os nyári olimpiára.

2016-17 szezon

George védekező Lebron James 2017-ben

a Pacers szezonnyitóján október 26-án, 2016-ban George 25 pontot szerzett a Dallas Mavericks elleni 130-121-es hosszabbításban. November 1-jén 30 pontot szerzett, köztük Indiana utolsó 12 meccsét, hogy a Pacers 115-108-as győzelmet arasson a Los Angeles Lakers felett. December 10-én az akkori szezonban legmagasabb 37 pontot szerzett, köztük 13-at egyenesen a negyedik negyedben, így a Pacers 118-111-es győzelemhez vezetett a Portland Trail Blazers. 29. január 2017-én 33 pontot szerzett a Houston Rockets elleni 120-101-es győzelem során, amely a karrier csúcsának felel meg azáltal, hogy a negyedik egyenes játék 30 pontos pontját vezeti. Március 15-én, 2017-ben hat hárompontost tett, és 27-et szerzett a szezon legmagasabb 39 pontjából a Pacers 98-77-es győzelmének második felében a Charlotte Hornets felett. Április 2-án 2017-ben 43 pontos erőfeszítést tett egy 135-130-as kettős hosszabbításban a Cleveland Cavaliers ellen. Április 14-én, 2017-ben nevezték Keleti Konferencia a hónap játékosa az áprilisban játszott játékokért. George átlagosan 32,8 pontot ért el az NBA-ben, és 8,2 lepattanót és 4,5 gólpasszt adott hozzá, mivel a Pacers áprilisban 5-1-re ment, hogy hét szezon alatt hatodszor megszerezze a rájátszás helyét.

a Pacers első körös rájátszási mérkőzésének 3. játékában Cleveland április 20-án George 36 pontot szerzett, megragadta a rájátszás karrierjének legmagasabb 15 lepattanóját, és kilenc gólpasszt adott, az egyik elmaradt a második utószezonbeli tripla-duplájától. Miután a félidőben 74-49-re vezetett, a Pacers 119-114-re elvesztette a meccset, így 3-0-ra csökkent a sorozatban.

Oklahoma City Thunder (2017-2019)

2017-18 szezon

július 6-án, 2017-ben George-ot az Oklahoma City Thunder-be cserélték Victor Oladipo és Domantas Sabonis cserébe. A Thunder megszerezte annak ellenére, hogy a következő évben függőben lévő szabadügynöki státusza volt, és George kijelentette, hogy inkább a Los Angeles Lakershez csatlakozik szülőföldjén, Dél-Kaliforniában.

debütált a Thunder a szezonnyitó október 19, 2017, George szerzett egy csapat magas 28 pontot egy 105-84 győzelem A New York Knicks. November 10, 2017, ő szerzett egy szezon magas 42 pontot egy 120-111 győzelem a Los Angeles Clippers. Ő tette 13 22 lövések és kilenc lepattanót és hét gólpasszt. Miután 8-12-es mérleggel kezdte a szezont, a Thunder 20-15-re javult, 124-107-es győzelemmel a Toronto Raptors December 27-én. George 33 pontot szerzett a Raptors ellen, és 7-ből 10-et ért el a 3 pontos tartományból, ezzel a Thunder rekordot a 3-pontosok számára egy játékban. 20. január 2018-án 36 pontos erőfeszítést tett egy 148-124-es győzelemben a Cleveland Cavaliers felett. 27. január 2018-án George-ot nevezték ki a sérült DeMarcus Cousins helyére a LeBron csapatban a 2018 NBA All-Star játék. Február 1, 2018, ő szerezte a szezon magas 43 pont egy 127-124 veszteség a Denver Nuggets. A Thunder alapszakasz-döntőjében, 11. Április 2018-án George 40 pontot szerzett a Memphis Grizzlies elleni 137-123-as győzelem során. Ment 13 nak,-nek 20 a mezőnyből, köztük nyolc 14 3-mutató. A Thunder első körös rájátszási sorozatának 1. játékában a Utah Jazz, George 36 pontot szerzett 116-108-as győzelemmel. Az Oklahoma City rájátszási rekordját nyolc 3 ponttal állította be, 11 lövésből nyolcat hosszú távolságból, összességében pedig 13-at 20 lövésből. A 4. játékban George csapatmagasságú 32 pontot szerzett 113-96-os veszteséggel. Az 5. játékban George 34 pontot és nyolc lepattanót jegyzett, mivel a Thunder a második félidőben 25 pontról lefelé gyűlt össze, hogy leküzdje a kiesést és 107-99-re megverte a jazzt. A Thunder elvesztette a 6.játékot, hogy 4-2-es vereséggel kihajoljon a rájátszásból; George a 6. játékban nyolc gólpasszt kapott, de mindössze öt pontot szerzett a 2/16-os lövésnél.

2018-19 szezon

miközben továbbra is vissza akart térni Dél-Kaliforniába, George is “szerette a helyzetet” Oklahoma Cityvel. Hetekkel azelőtt döntött, hogy a szabad ügynökség 1. Július 2018-án megkezdődött, hogy a Thunder mellett marad, és soha nem rendezett találkozót a Lakers-szel. Július 6-án George újra aláírta a Thunder egy bejelentett négyéves, 137 millió dolláros szerződésre. November 8-án 20 pontja, 11 lepattanója, hat gólpasszja és hat lopása volt a Houston Rockets elleni 98-80-as győzelem során, így a Thunder a 0-4-es szezon kezdete után hetet nyert. November 14-én az akkori szezonban legmagasabb 35 pontot szerzett 128-103-as győzelemmel a New York Knicks. December 5-én 25-öt szerzett 47 pontjából a negyedik negyedben, köztük egy 3,1 másodperccel hátralévő 3 pontot, amely 114-112-es győzelmet aratott a Thunder felett Brooklyn Nets. December 19-én 43 pontot és 12 lepattanót jegyzett A Sacramento Kings elleni 132-113-as győzelem során. December 22-én 43 pontja és 14 lepattanója volt 107-106-os győzelemmel a Jazz felett. Január 29-én 31 pontot szerzett 37 pontjából a Thunder 126-117-es győzelmének első felében Orlando Magic. Február 1-jén 43 pontot szerzett, karrierje legmagasabb 10 3 pontjával 118-102-es győzelmet aratott a Miami Heat felett. Február 5-én 39 pontot szerzett a Magic elleni 132-122-es győzelem során, így legalább 37 pontot szerzett az ötödik egyenes meccsen. Február 9-én 45 pontot szerzett a Rockets elleni 117-112-es győzelem során. Február 11-én pályafutása harmadik tripla-dupláját jegyezte fel 47 ponttal, 12 lepattanóval és 10 gólpasszal a Portland Trail Blazers elleni 120-111-es győzelemben. Február 22-én 45 pontot szerzett, és a második hosszabbításban 0,8 másodperccel a játékgyőztes úszót találta el, hogy a Thunder 148-147-es győzelmet arasson a Jazz felett. Februárban a hónap Nyugati Konferencia-játékosának nevezték, majd az MVP szavazásán a harmadik helyen végzett. A Thunder a rájátszás első fordulójában kiesett a Trail Blazers öt meccsen, annak ellenére, hogy George 36 pontot szerzett az 5.játékban.

Los Angeles Clippers (2019-jelen)

2019-20 szezon

10.július 2019-én a Thunder George-ot a Clippers-hez cserélte Shai Gilgeous-Alexander, Danilo Gallinari, öt első körös draftválasztás, valamint két másik első körös választás cseréjének joga.

miután hiányzott az alapszakasz első tizenegy mérkőzése, amely felépült a vállműtétből, George 14.November 2019-én debütált a Clippers ellen New Orleans Pelicans, 33 pontot szerezve 132-127-es veszteségben. Két nappal később, a Atlanta Hawks, George 37 pontot tett fel mindössze 20 perc alatt 150-101-es győzelemmel. December 9-én George visszatért Indianába, és 36 pontot és kilenc lepattanót jegyzett 110-99-es győzelemmel korábbi csapata felett az Indiana Pacers-ben. Négy nappal később George a szezon legmagasabb 46 pontját szerezte 124-117-es győzelmével Minnesota Timberwolves, mivel ő és Kawhi Leonard lett az első duó a Clippers történetében, akik mindegyik 40 pontot szerzett egyetlen meccsen, Leonard 42-et szerzett. A 2020-as NBA rájátszás során, amelyre a floridai Orlandóban került sor, a 2019-20-as NBA szezon felfüggesztését követően George gyakran kritizálta az NBA rajongóit és a médiát következetlen teljesítménye miatt. 13 rájátszási meccsen George átlagosan 20-at ért el.Meccsenként 2 pont, a legalacsonyabb pontozási átlaga a rájátszásban az NBA harmadik szezonja óta, miközben 39,8% – ot lőtt a pályáról, ezzel karrierje negyedik alkalommal 40% alatt lőtt a rájátszásban. Különösen George-ot hibáztatták a Clippers második fordulós vereségéért Denver Nuggets, amelyben a csapat 3-1-es vezetést pazarolt el, ezzel az NBA történelmének 12.csapata lett. A Nuggets elleni 7. játékban George csak 10 pontot szerzett 25% – os lövéssel, a 4.negyedben pedig nem sikerült gólt szereznie. George lehangoló teljesítménye a 7.játékban egy emlékezetes kihagyást tartalmazott egy hárompontos lövési kísérlet során, amelyben a labda a palánk oldalára ért. Online fórumokon, mint például a Twitter közösségi média webhely, George megszerezte a “Pandemic P” becenevet,”, ami ironikus utalás a” Playoff P ” becenévre, amellyel George hírhedten keresztelte magát néhány évvel korábban.

2020-21 szezon

10.December 2020-én George négyéves 190 millió dolláros szerződéshosszabbítást írt alá a Clippersszel. December 22-én George 33 pontot szerzett, ebből 26 a második félidőben volt, így a Clippers 116-109-es szezonnyitó győzelemhez vezetett a címvédő Los Angeles Lakers felett.