Maybaygiare.org

Blog Network

Reddit-explainlikeimfive-ELI5: foci csapatok” advance on aggregate “

a forgatókönyv (nyersz 1-0, nyerek 1-0) a játék kellene menni büntetések eldönteni, hogy ki megy keresztül, mert az eredmény nem döntött a 2 játékot játszott (mindkét csapat szerzett 1 gólt, és alapján mindkét csapat győztes kell vagy nyert 1-0 otthon és elvesztette 1-0 idegenben, vagy fordítva).

azt mondta, hogy azt hiszem, amit magyarázni akarsz, az az összesített rendszer. Az aggregált rendszernek két (jól három) módja van a következő fordulóra:

• több gólt szerez, mint az ellenfél a két játék során. Pl. te 1-0-ra megvertél az 1. játékban, én pedig 2-0-ra a 2.játékban. Ebben a példában a csapatom átmegy, mivel az összesített pontszám 2-1 (számomra mindkét játék összes gólja 2, neked 1).

• egyenlő számú gólt szerezve, mint az ellenfeled, de többet szerezve, amikor idegenben játszol (az ellenfelek földjén). Például 1-0-ra legyőztelek a hazai pályán.. de hazai pályán 2-1-re legyőztél. Ebben a példában az összesített pontszám 2-2, de a csapatom összesítve megy keresztül, mert 2 gólt szereztem a földön, és csak 1 gólt szereztél az enyémben (és 1-et a sajátodban).

• (a harmadik út) azáltal, hogy mindkét csapat egyenlő számú gólt szerez mindkét lábon, és az egyik csapat büntetőkkel veri a másikat

az idegenbeli gólok szabályának egyik ötlete az, hogy elősegítse a támadó futballt az idegenbeli csapatból. További részletek a wikipedia cikkben Away goals rule

szerkesztés: Just incase get any pedants…my a harmadik út példája nem teljesen helyes. Mindkét csapatnak nem kell azonos számú gólt szereznie mindkét lábában, csak a 2 mérkőzést azonos számú, otthonról szerzett góllal kell befejeznie (pl. mindkét csapat 4-2-re nyerheti hazai mérkőzéseit, és a játéknak büntetésre kellene kerülnie, mivel összesítve 6-6 lenne, mindkét csapat 2 idegenbeli gólt szerzett)