Maybaygiare.org

Blog Network

Turf Paradise Picks

A Turf Paradise több mint hat évtizede áll a versenyzés középpontjában Arizonában, és 1956 óta ad otthont telivér versenyeknek. Ez egyike a számos pálya, amely szintén rendszeresen otthont negyed lóverseny.

Ez található a Deer Valley részén Phoenix és egyike a három versenypályák található Arizona. A délnyugati állam másik két helyszíne Rilito és Arizona Downs, és a lovak rendszeresen mozognak ezek között a pályák között.

a Turf Paradise racing szezon általában október közepén kezdődik, a találkozókat általában szombat-kedden tartják. Az eseményeket május közepéig tartják. A szezonon kívül a helyszín időnként versenyképes motoros eseményeket rendez, az Arizona Mile-t gyakran itt tartják. A téli hónapokban több mint 120 versenynapot rendeznek a pályán. Több mint 2000 lovat lehet elhelyezni a pályán egy adott időpontban.

bár a pálya nem rendelkezik elsöprő számú téttel és Osztályozott versenyekkel, Arizonában mindig van egy tisztességes szintű verseny, és a Turf Paradise általában vonzza a tisztességes méretű mezőket, különösen a hétvégi találkozókra.

a Turf Paradise Derby a legjövedelmezőbb verseny, amelyet a pályán tartanak, és általában február közepén kerül megrendezésre. 100 000 dolláros nyereményt kínálnak a győztesnek, és ez egy a sok verseny közül, amelyek a Kentucky Derby hivatalos előkészítő versenyeinek minősülnek. A piszokon tartják több mint egy mérföld és egy tizenhatodik.

a Bienvenidos Stakes egy másik rendkívül népszerű esemény, mivel ezt a stakes eseményt a szezon nyitónapján tartják. A győztes 30 000 dollárt kap. Ez gyakran az egyik legnépszerűbb versenynapjuk, évente mintegy 7000 néző ereszkedik le az Arizonai helyszínre. A megfizethető, körülbelül 3 dollár / fő belépési árakkal a pálya mindig is rendkívül népszerű volt a látogatók körében.

Turf Paradise története

Az Egyesült Államok többi versenypályájához képest a Turf Paradise viszonylag új, először 1956-ban nyitotta meg kapuit. Walter Cluer üzletember 1400 hektár földet vásárolt 1954-ben, és elkezdte építeni Phoenix első versenypályáját.

annak ellenére, hogy sok kezdeti szkepticizmus, Cluer befejezte a projektet, és annak ellenére, hogy tapasztalt néhány kezdeti problémák hozzáférhető utak a közelben, a pálya megnyílt január 7-én, 1956.

a pályát az első 24 évben nem felújították, de 1980-ban, Herb Owens átvételét követően, először végeztek munkát. Hét hosszú gyeppályát adtak hozzá egy mérföldes és egy nyolcadik csúszdával, miközben teraszos területet is hozzáadtak. A klubházat is felújították.

az Off-track fogadásokat Arizonában legalizálták 1989-ben, és ez új életet adott a Turf Paradise-nak.

a tulajdonos 1994-ben ismét gazdát cserélt, a Hollywood Park Racetrack átvette a Turf Paradise irányítását, és évekig az ő felügyeletük alatt virágzott. A nézők száma tovább nőtt, és a lóverseny iránti érdeklődés az Egyesült Államokban jelentős volt.

nem tartott sokáig, amíg a számot ismét megvásárolták Jerry Simms saját készítésű milliomosával, aki 53 millió dollárt fizetett 2000-ben. A gyep klubot hivatali ideje alatt teljesen felújították.

a főpályát és a gyeppályát később teljesen lebontották és felújították az elkövetkező néhány évben, így a régi stílusú helyszín szinte teljesen felismerhetetlenné vált. Az istállók továbbfejlesztett létesítményei szintén a Simms prioritási listájának élén álltak, és ez nem sokkal később befejeződött.

Simms négy évvel később megvásárolta a pálya melletti földet is, segítve a helyszínhez való hozzáférés javításában.

Turf Paradise konfiguráció és Track torzítás

néhány amerikai pálya jelentős torzítással rendelkezik, de a Turf Paradise nem tűnik elsöprő mintának. A 2018-as statisztikák azonban azt sugallják, hogy a kedvencek az idő 38% – át nyerik, különösen az 5K Igénylőknél.

egy nemrégiben februárban tartott találkozón a kedvencek 77% – a végzett a pénzben, de ennek oka gyakran a kis mezők lehetnek.

általában a külső oszlopokat jövedelmezőbbnek tekintik a rövidebb utak során, míg a mérföldön túl haladó lovak, különösen a gyeppályán, jobban megfelelnek a belső rajzolásnak. De ellentétben néhány New York-i és Floridai pályával, ezek a statisztikák nem elsöprőek.

a nyertesek 46% – a 2018 októbere és 2019 februárja között az 5-5.5 furlong versenyeken wire-to-wire-t nyert, ami arra utal, hogy a korai tempó elengedhetetlen a Turf Paradise-ban a rövidebb távokon.

a gyep útvonalakon ez körülbelül 14% – ra csökkent, ami arra utal, hogy a késői tempóval rendelkező lovak jobban felkészültek arra, hogy megnyerjék ezeket a hosszabb eseményeket.

győztes poszt pozíciók

a 2018-19-es téli találkozó statisztikáinak felhasználásával, amelyre október és május között került sor, vannak olyan minták, amelyek néha segítő kezet nyújthatnak a fogadóknak, amikor meghatározzák az adott posztpozíció előnyeit és hátrányait.

a gyep pályán a nyertesek 39% – a az 1.vagy a 2. posztról érkezett, bizonyítva, hogy a belső pozíciók felbecsülhetetlen értékűek lehetnek. Ezek a statisztikák különösen elterjedtek a rövidebb utak során. Mindössze 20 versenyen tíz vagy több futó vett részt, és a kilenc fölé húzott lovak egyike sem volt sikeres.

a kilencedik pozíció volt a leggyengébb, és csak kilenc nyertest hozott.

a dirt pályán a Sprint eseményeken meglehetősen egyenletes volt a nyertesek megoszlása. A nyertesek körülbelül 15% – át belülről sorsolták ki, míg a nyertesek 13% – a A négyes istállóból származott. A 31 ló közül öt, amelyet a 11-es istállóban húztak, sikeres volt.

az útvonalversenyeken a 2.istálló volt a legsikeresebb sorsolandó hely, a nyertesek 16% – át produkálva. A többi standon azonban meglehetősen egyenletes volt a felosztás. A nyertesek 14% – a A nyolcadik istállóból származott, bizonyítva, hogy a szélesre húzás nem feltétlenül jelent hátrányt ezen az úton.

Turf Paradise versenyszezon

a Turf Paradise versenyszezonja a téli hónapokban zajlik, és bár a körülmények felcserélhetők, Arizonában ezekben a hónapokban általában meleg éghajlat van. Gyakran túl meleg lehet ahhoz, hogy egész nyáron versenyezzen.

a verseny általában október közepén kezdődik, és általában május közepén / végén fejeződik be.

van egy maroknyi kulcsfontosságú versenyek zajlanak egész évben. Ezek értékes versenyek, amelyek mindig magas színvonalú területet vonzanak.

a Turf Paradise Derby-t a Kentucky Derby előkészítő versenyének tekintik, és a nyerteseket 100 000 dollár pénzjutalommal jutalmazzák. Az olyan edzők, mint Bob Baffert, Jerry Hollendorfer és Steven Miyadi gyakran küldik lovaikat Phoenixbe erre a versenyre.

a Bienvenidos Stakes a találkozó nyitó hétvégéjén kerül megrendezésre, 75 000 dollár értékben. A Cotton Fitzsimmons Mile egy másik értékes verseny, amelyet a Turf Paradise-ban rendeznek, míg a 75 000 dolláros Phoenix Gold Cup befejezi a Tétprogramot, amely összesen körülbelül 200 000 dollárt ér.

Turf Paradise pálya címe

1501 W. Bell Road-Phoenix, AZ 85023

Turf Paradise legjobb zsokék és oktatók

számos tehetséges lovas van, akik Arizonában kereskednek, és sokan rendszeresen hozzák lovaikat a Turf Paradise-ba. Egyes edzők több sikerrel járnak, mint mások, és számos kezelő folyamatosan lenyűgöző számokat produkál a pályán.

a ló teljesítményét és befejező pozícióját jelentősen befolyásolhatja a fedélzeten lévő zsoké minősége, és egyes lovasok rendkívül ügyesek abban, hogy a lovat tökéletes helyzetbe hozzák egy késői futáshoz.

A pálya körüli rendszeres zsokék ismerik a pálya torzítását, és tudják, hogyan kell alkalmazkodni az állandóan változó körülményekhez, és döntő szerepet játszhatnak az eredmény eldöntésében.