Maybaygiare.org

Blog Network

Esthetics Career

„estetyka” jest właściwie terminem używanym do opisania filozoficznego podejścia do doceniania rzeczy piękna, szacunku i artyzmu. To całkiem pasuje, następnie, że praktyka upiększania skóry w branży zdrowia i odnowy biologicznej jest również określana jako estetyka-czasami nawet przez jego oryginalną pisownię, ” estetyka.”

estetycy są specjalistami od pielęgnacji skóry odpowiedzialnymi za wykonywanie różnorodnych zabiegów na twarz i ciało mających na celu zwiększenie, poprawę lub utrzymanie zdrowia i wyglądu skóry.

estetycy nie diagnozują ani nie leczą schorzeń lub chorób skóry; zamiast tego ich praca koncentruje się wyłącznie na pielęgnacji skóry, ponieważ odnosi się do ogólnego zdrowia i urody. Jednak ich szkolenie pozwala im wykryć problemy skórne, które mogą wymagać pomocy medycznej, więc często spada na nich skierowanie klientów do dermatologów i innych specjalistów medycznych.

w zależności od miejsca pracy lub stanowiska, estetycy mogą wykonywać szeroki zakres usług, od prostych zabiegów na twarz, eksfoliacji i depilacji; po laseroterapię, mikrodermabrazję, okłady na ciało, a nawet makijaż.

chociaż zabiegi i procedury, które wykonują estetycy, mają na celu przede wszystkim utrzymanie zdrowej i atrakcyjnej skóry na twarzy i ciele, wiele razy te procedury mają na celu po prostu zrelaksować się lub odmłodzić klientów, pozwalając im cieszyć się pobłażliwym doświadczeniem spa.

estetycy muszą być w stanie pokazać pracodawcom dowód aktualnej licencji w państwie, w którym praktykują. Licencja estheticain wydana przez państwo jest wymagana we wszystkich jurysdykcjach USA innych niż Connecticut.

czym zajmują się estetycy?

pracodawcy generalnie oczekują, że estetycy będą w stanie umiejętnie i sprawnie:

  • Zapewnij wysokiej jakości zabiegi na twarz, które dotyczą problemów związanych z pielęgnacją skóry
  • doradzaj klientom i sugeruj zabiegi związane z ich indywidualnymi potrzebami
  • wykonuj masaże twarzy i skóry głowy w celach terapeutycznych lub relaksacyjnych
  • usuń włosy poprzez złuszczanie, woskowanie, gwintowanie lub chemikalia
  • nakładaj makijaż/wykonuj makijaże i wykonuj aplikacje makijażowe na specjalne wydarzenia
  • wykonuj maseczki na twarz i ciało, okłady, peelingi cukrowe i solne oraz okłady kompresyjne
  • /li>
  • wykonaj ekstrakcję twarzy w celu usunięcia zaskórników

oprócz stosowania balsamy, olejki, maski, kremy i maści, estetycy mogą również korzystać z mechanicznych i elektrycznych aparatów i urządzeń do wykonywania zabiegów. Niektóre z urządzeń, z których korzystają dzisiejsi estetycy, to:

  • Maszyny do mikrodermabrazji
  • parowniki do twarzy
  • urządzenia do prądu galwanicznego
  • szczotki obrotowe
  • urządzenia do Mikroprądu
  • podgrzewacze parafinowe
  • urządzenia do terapii światłem LED
  • urządzenia do próżniowej/natryskowej twarzy
  • urządzenia do elektroterapii

w salonach, w których estetycy pracują obok fryzjerzy i styliści są często odpowiedzialni za woskowanie brwi, maseczki i oczyszczanie porów. W spa mogą wykonywać wszystko, od okładów z wodorostów i zabiegów aromaterapeutycznych po masaże głowy i skóry głowy i peelingi cukrowe. W mediach estetycznych-uzdrowiskach mogą wykonywać bardziej specjalistyczne usługi, takie jak laseroterapia, mikroigłowanie, mikrodermabrazja, ekstrakcje.

chociaż obowiązki zawodowe dla różnych ustawień mogą się różnić, estetycy są przeszkoleni i licencjonowani do wykonywania pełnego spektrum zabiegów na twarz i ciało, chociaż niektóre urządzenia, takie jak lasery, mogą wymagać specjalistycznego szkolenia i licencji.

w praktycznie wszystkich warunkach obowiązki zawodowe kosmetyczki polegałyby na:

  • powitanie gości i zaproponowanie odpowiednich terapii i zabiegów
  • przeprowadzenie konsultacji, zarówno osobiście, jak i przez telefon
  • przeprowadzenie oceny skóry w celu zidentyfikowania problemów i właściwego przebiegu działania
  • planowanie usług spa/salonu
  • prowadzenie raportów i notatek klientów
  • edukowanie klientów w zakresie terapii i usług spa/salonu
  • aktywne realizowanie codziennych celów sprzedażowych, w tym sprzedaży detalicznej

cechy osobowości i cechy świetnego estetyka

oprócz posiadania wiedzy i doświadczenia w usługi salonowe lub spa, zabiegi, programy i produkty, wykwalifikowani estetycy posiadają również określone cechy osobowości i cechy. Dlatego pracodawcy często szukają specjalistów od pielęgnacji skóry, którzy:

  • są uprzejmi i dobrze wychowani
  • mają doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • są dobrze mówione i artykułowane
  • są w stanie szybko i zręcznie ocenić potrzeby i pragnienia swoich klientów
  • mają doskonałe umiejętności zarządzania czasem
  • może rozwiązywać problemy i obsługiwać wielozadaniowość
  • może pracować dobrze zarówno sam, jak i z zespołem
  • mają schludną i dopracowaną wygląd
  • mają wytrzymałość fizyczną, aby stać na nogach przez długi czas w ciągu dnia
  • zawsze zachowuj profesjonalizm, takt i dyskrecję
  • mają przyjazną, otwartą osobowość

dobrze wykwalifikowani estetycy są zawsze:

  • na czas na zmiany i na spotkania z klientem
  • jest w stanie zapewnić spójne usługi i zabiegi zgodnie z prawem państwowym i protokołami salonu
  • wsparcie potrzeb salonu/spa
  • zapewnienie właściwej opieki nad sprzętem salonu/spa
  • zapewnienie bezpieczeństwa, sterylizacji i procedur sanitarnych są spełnione
  • jest w stanie pracować w weekendy i godziny wieczorne
  • komunikacja z personelem i kierownictwem w celu zapewnienia sprawnego działania salonu lub spa zgodnie z harmonogramem

gdzie estetycy znajdują zatrudnienie

estetycy może być zatrudniony w salonach, day Spa, destination / resort spa, ekskluzywnych hotelach, statkach wycieczkowych i centrach odnowy biologicznej. Ich praca jest pożądana w dedykowanych Spa estetycznych, uzdrowiskach medycznych (w których pracuje licencjonowany lekarz), a także gabinetach dermatologicznych i klinikach chirurgii plastycznej.

estetycy mogą pracować jako pracownicy, jako niezależni wykonawcy w salonach lub spa lub jako freelancerzy, podróżując do ekscytujących miejsc dla przemysłu Teatralnego, filmowego, telewizyjnego i mody.

kosmetycy pracujący na własny rachunek mogą wynająć powierzchnię w salonie lub spa lub założyć samodzielną praktykę we własnym domu, w profesjonalnej przestrzeni, a nawet zaoferować usługi mobilne, w których podróżują do domów klientów.

estetycy mogą specjalizować się w określonej dziedzinie, takiej jak artyzm makijażu, lub mogą pracować jako przedstawiciele producentów produktów do pielęgnacji skóry, a nawet jako hurtowi nabywcy dla detalistów sprzedających specjalne produkty do pielęgnacji skóry.