Blog Network

Paul George

Indiana Pacers (2010-2017)

Pre-draft i rookie season

31 marca 2010 roku George ogłosił, że zrezygnuje z dwóch ostatnich sezonów kwalifikacji do college ’ u w Fresno State i weźmie udział w drafcie NBA 2010. Po raz pierwszy pojawił się w drafcie 2010 w drafcie Express miesiąc w drugim sezonie. Do maja 2010 r. makiety takie jak Draft Express, ESPN.com raport Hoopsa przewidywał, że George zostanie wybrany na 12. miejscu przez Memphis Grizzlies. Dwa dni przed draftem, Marc J. Spears z Yahoo! Sports napisał artykuł o anonimowym skautie Konferencji Wschodniej, stwierdzając, że „za pięć lat Paul George będzie najlepszym zawodnikiem, który wyjdzie z tego draftu”. Mając nadzieję na wybór Derricka, Pacers przedyskutowali wymianę draftu z Nets, która wysłałaby Danny ’ ego Grangera i 10.wybór do Nets za Devina Harrisa, Yi Jianliana i 3. ogólny wybór, ale umowa nie doszła do skutku. George został zaproszony do zasiadania w green room podczas draftu i został wybrany dziesiątym w klasyfikacji generalnej przez Indiana Pacers. Został najlepszym wyborem draftu NBA w historii Fresno State. 1 lipca 2010 roku podpisał kontrakt z Pacers, z dwuletnią gwarantowaną umową wartą 3,9 miliona dolarów, z opcjami zespołowymi na trzeci i czwarty rok.

27 października George zadebiutował w NBA przeciwko San Antonio Spurs, grając 23 minuty i zdobywając 4 punkty w rzutach 1-5. W meczu przeciwko Washington Wizards znokautował pięć rzutów za trzy punkty i zakończył karierę z wysokimi wówczas 23 punktami. George zdobywał średnio 7,8 punktu, 3,7 zbiórki, 1,1 asysty przy strzelaniu 45% w pierwszym sezonie, rozpoczynając 19 z 61 meczów. Pokazał także swoje umiejętności defensywne, prowadząc drużynę w rzutach karnych na minutę. W play-offach 2011 George był jednym z zaledwie dwóch żółtodziobów z draftu NBA 2010, którzy znaleźli się w wyjściowym składzie swojej drużyny, drugim był Landry Fields dla New York Knicks. W play-offach Pacers przegrali w pięciu meczach z Chicago Bulls, prowadzonymi przez Derricka Rose ’ a. Po zakończeniu inauguracyjnego sezonu George został powołany do NBA All-Rookie Second Team 2011.

sezon 2011-12

3 lutego 2012 George zanotował 30 punktów, 7 rzutów za trzy punkty, 9 zbiórek, 5 asyst, 5 przechwytów i 1 Zablokowany strzał w wygranym meczu z Dallas Mavericks. George został wybrany do udziału w Slam Dunk Contest I Rising Stars Challenge podczas NBA All-Star Weekend 2012. W konkursie Slam Dunk, George ukończył 360 Windmill dunk w ciemności i zanurzył się nad kolegami z drużyny Dahntay Jones i Roy Hibbert. Przegrał jednak rywalizację z Jeremym Evansem. Sezon 2011/2012 zakończył ze średnią 12,1 punktu, 5,6 zbiórki i 2.4 asysty przy strzelaniu 44%, George rozpoczął wszystkie 66 meczów dla Pacers w sezonie. Po pokonaniu Orlando Magic, który był bez Dwighta Howarda, w pięciu meczach w pierwszej rundzie, Pacers przegrali z ewentualnymi mistrzami NBA, Miami Heat, 4-2 w półfinale Konferencji Wschodniej, a George zdobył zaledwie 19 z 52 bramek.

sezon 2012-13

podczas pierwszych dwóch sezonów w NBA George grał głównie na pozycji strzelca. Jednakże, gdy Danny Granger stracił prawie cały sezon z powodu kontuzji kolana i łydki, George zaczął grać na małej pozycji do przodu i stał się opcją ofensywną dla Pacers w swoim trzecim sezonie. 21 listopada 2012 George zaliczył dziewięć rzutów za trzy punkty, zdobywając 37 punktów w wygranym meczu z New Orleans Hornets. Dziewięć 3-pointers pobił rekord franczyzy dla większości 3-pointers wykonane w grze pojedynczej, wyprzedzając Hall of Famer Reggie Miller. George został wybrany graczem tygodnia NBA po raz pierwszy w swojej karierze w grudniu, wygrywając trzy mecze z rzędu przeciwko Cleveland, Filadelfii i Detroit. Swój pierwszy w karierze triple-double zanotował 13 lutego 2013 roku w zwycięstwie nad Charlotte Bobcats, zdobywając 23 punkty, 12 zbiórek, 12 asyst i 2 Przechwyty. W tym samym sezonie George został wybrany do udziału w NBA All-Star Game 2013 w Houston jako pierwszy w karierze All-Star selection. Zanotował 17 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty w strzelaniu 7 z 13 w 20 minut dla Wschodu, ale przegrali z Zachodem, 143-138. George zdobywał średnio 17,4 punktu, 7,6 zbiórki i 4,1 asysty i był jedynym zawodnikiem w lidze z co najmniej 140 przechwytami i 50 blokami. Na zakończenie sezonu regularnego został uznany najlepszym zawodnikiem NBA.

w meczu 1.Serii playoffów NBA Pacers 2013 przeciwko Atlanta Hawks, George zanotował swój pierwszy w karierze playoff triple-double, zdobywając 23 punkty, 11 zbiórek i 12 asyst w wygranym 107-90 meczu. Był to pierwszy postseason triple-double przez gracza Pacers od Marka Jacksona miał JEDEN w 1998 playoffs. 13 maja 2013 roku George został wybrany do NBA All-Defensive Second Team. George poprowadził Pacers z 18 punktami, 14 zbiórkami i 7 asystami w czwartym meczu półfinałów Konferencji Wschodniej przeciwko Knicks 14 maja 2013 w wygranym 93-82 meczu. W meczu 1/8 finału Konferencji Wschodniej 2013 przeciwko Miami Heat, George zdobył trzypunktową bramkę pod koniec czwartej kwarty, aby zremisować mecz i wymusić dogrywkę. Podczas dogrywki Dwyane Wade faulował George ’ a z 2.Pozostały 2 sekundy. Mimo, że George wykonał wszystkie 3 rzuty wolne i wystawił swoją drużynę 102-101, Pacers ostatecznie przegrali, gdy LeBron James wjechał na brzęczyk. Aby zakończyć wielką kampanię 2012-13, George został powołany do All-NBA Third Team.

Sezon 2013-14

George z Pacers w 2014 roku

25 września 2013 roku Indiana Pacers przedłużył kontrakt George ’ a, wybierając go na wyznaczonego gracza. Przedłużenie, które rozpocznie się wraz z końcem jego kontraktu z debiutantem w 2014 roku, jest przedłużeniem oznaczonym jako „5/30” (5 lat i 30% limitu wynagrodzenia), pod warunkiem zdania testu „Derrick Rose”. George musiał zostać wybrany do jednej drużyny All-NBA (na dowolnym poziomie) lub zostać MVP sezonu 2013-14, aby zakwalifikować się do przedłużenia o 30%. Jeśli spełnił którekolwiek z tych kryteriów, 30% przedłużenie jest szacowane na około 90 milionów dolarów w ciągu 5-letniej umowy. Gdyby nie spełnił kryteriów, zostałby zakontraktowany w wysokości 25% pułapu wynagrodzenia.

George zakończył z 31 punktami, 10 zbiórkami, 4 asystami i 4 przechwytami w zwycięstwie 99-91 nad Detroit Pistons. Zdobył wtedy 23 punkty, 8 zbiórek i 6 asyst w wygranym 91-84 meczu z Toronto Raptors 8 listopada. Następnego dnia zdobył 24 punkty i dołożył 6 zbiórek w zwycięstwie 96-91 nad Brooklyn Nets. Za swoje wysiłki został wybrany graczem tygodnia Konferencji Wschodniej. Z dziewięcioma zwycięstwami na początku sezonu, Indiana stała się pierwszą drużyną NBA, która rozpoczęła sezon 9-0 od czasu Dallas Mavericks w sezonie 2002-03. Passa niepokonanych Pacers zakończyła się 16 listopada wynikiem 9-0 przeciwko Bulls. 2 grudnia 2013 roku zdobył 43 punkty, łącznie z 3 zbiórkami i 3 asystami, w przegranym 106-102 meczu z Portland Trail Blazers. Następnego dnia George został wybrany Piłkarzem miesiąca Konferencji Wschodniej, po raz pierwszy w karierze, w listopadzie, prowadząc Pacers do rekordu 15-1. Pacers zakończyli sezon regularny z niesamowitym rekordem 56-26. W playoffach 2014 Pacers wyeliminowali Atlanta Hawks i Washington Wizards w pierwszych dwóch rundach. W meczu 4. przeciwko Wizards George zdobył 39 punktów. Pacers zostali wyeliminowani w finale Konferencji Wschodniej przeciwko Miami Heat po raz trzeci z rzędu. Za swoje wysiłki George został powołany do All-NBA third team, kwalifikując go do pełnego 30% przedłużenia i All-Defensive First Team.

sezon 2014-15: Kontuzja poza sezonem

gracze reprezentacji USA w Koszykówce Mężczyzn reagują po tym, jak ich kolega z drużyny Paul George doznał poważnej kontuzji nogi podczas czwartego kwartału wewnątrz-drużynowego meczu w Thomas and Mack Center w Las Vegas 1 sierpnia 2014 roku.

podczas sezonu 2014 George został powołany do składu kadry narodowej USA, która będzie reprezentować ten kraj na Mistrzostwach Świata FIBA w koszykówce 2014 w Hiszpanii. Był uważany za wirtualny zamek, aby zrobić spis. Jednak 1 sierpnia George wylądował niezręcznie u podstawy słupka kosza po faulowaniu Jamesa Hardena podczas meczu w Las Vegas i doznał złożonego złamania obu kości w dolnej prawej nodze. Po tym, jak George został wyrzucony z boiska, trener Mike Krzyzewski zwrócił się do areny, stwierdzając, że gra nie będzie kontynuowana z szacunku dla George ’ a i jego rodziny. George szybko przeszedł operację złamania, wbijając szpilkę w nogę. Chociaż początkowo nie podano oficjalnych prognoz, uznano, że prawdopodobnie przegapi cały sezon 2014-15. George, który powiedział, że chce grać przez jakiś czas w sezonie, został upoważniony do przyłożenia wagi do nogi pod koniec września, a pod koniec października strzelał do skoczków. 26 lutego wziął udział w pierwszym pełnym treningu sezonu, trzy dni wcześniej niż oczekiwano, a 20 marca otrzymał możliwość gry w ciągu tygodnia. 5 kwietnia George powrócił do składu Pacers po raz pierwszy od czasu kontuzji nogi z drużyną USA. Zdobył 13 punktów w 15 minut i dwa kluczowe trzy punkty na początku czwartej kwarty, pomagając Pacers pokonać Miami Heat 112-89. Zagrał w sześciu ostatnich meczach sezonu dla Indiany, zdobywając średnio 8,8 punktu i 3,7 zbiórki na mecz.

sezon 2015-16

w meczu otwierającym sezon 2015-16 przeciwko Toronto Raptors 28 października George zanotował 17 punktów w strzelaniu 4 z 17 i 12 zbiórek w przegranym 106-99. Po publicznej krytyce sędziów po meczu, został ukarany grzywną w wysokości $10,000. 6 listopada zdobył 36 punktów w wygranym 90-87 meczu z Miami Heat. Trzy dni później zdobył 27 punktów, w tym 19 w pierwszej kwarcie, doprowadzając Pacers do zwycięstwa 97-84 nad Orlando Magic. 24 listopada George zdobył 40 punktów i zdobył siedem rzutów za trzy punkty, co było częścią rekordowej 19 przez Pacers w zwycięstwie 123-106 nad Washington Wizards. 3 grudnia został wybrany Piłkarzem miesiąca Konferencji Wschodniej za mecze rozgrywane w październiku i listopadzie. George poprowadził konferencję Wschodnią i zajął czwarte miejsce w NBA pod względem punktacji (27.2 ppg), pomagając Pacers wygrać 11 z 13 meczów po starcie 0-3. Dwa dni później zdobył 48 punktów w dogrywce 122-119 z Utah Jazz. George rywalizował w Konferencji Wschodniej w NBA All-Star Game 2016 w Toronto, gdzie startował i był najlepszym strzelcem meczu z 41 punktami, kończąc o jeden punkt rekord All-Star game ustanowiony przez Wilta Chamberlaina (42) w 1962 roku. 19 marca zaliczył 45-punktowy mecz w przegranym 115-111 meczu z Oklahoma City Thunder. George pomógł Pacers powrócić do play-offów w 2016 roku, kończąc jako siódme ziarno w Konferencji Wschodniej z rekordem 45-37.

16 kwietnia 2016 roku George zagrał w swoim pierwszym meczu Play-off od 2014 roku, zdobywając 33 punkty w wygranym meczu 1: 0 meczu z drugoligowym Toronto Raptors. W piątym meczu serii George zdobył 39 punktów w przegranym starciu, ponieważ Pacers ulegli 3-2. Pacers przegrali serię w siedmiu meczach.

Po sezonie 2015/2016 George dołączył do reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016.

sezon 2016-17

George broni LeBrona Jamesa w 2017 roku

w inauguracji sezonu Pacers 26 października, w 2016 George zdobył 25 punktów w dogrywce 130-121 nad Dallas Mavericks. 1 listopada zdobył 30 punktów, w tym w finałowej dwunastce meczu, dzięki czemu Pacers wygrali 115-108 Z Los Angeles Lakers. 10 grudnia zdobył 37 punktów, w tym 13 z rzędu w czwartej kwarcie, doprowadzając Pacers do zwycięstwa 118-111 nad Portland Trail Blazers. 29 stycznia 2017 zdobył 33 punkty w wygranym 120-101 meczu z Houston Rockets, zdobywając 30 punktów w czwartym meczu z rzędu. 15 marca 2017 roku zdobył sześć rzutów za trzy punkty i zdobył 27 punktów w swoim sezonie-39 punktów w drugiej połowie meczu Pacers’ 98-77, wygranym przez Charlotte Hornets. 2 kwietnia 2017 roku w dwumeczu 135-130 przegrał z Cleveland Cavaliers z wynikiem 43 punktów. 14 kwietnia 2017 został wybrany zawodnikiem miesiąca Konferencji Wschodniej za mecze rozegrane w kwietniu. George zdobył średnio 32,8 punktu i dodał 8,2 zbiórki i 4,5 asysty, ponieważ Pacers w kwietniu pokonali 5-1, aby po raz szósty w siedmiu sezonach wywalczyć miejsce w Play-off.

w meczu 3 rundy play-up Pacers z Cleveland 20 kwietnia, George zdobył 36 punktów, zdobył wysokie 15 zbiórek i zakończył z dziewięcioma asystami, jedną krótszą od drugiego triple-double po sezonie. Po prowadzeniu 74-49 w przerwie, Pacers przegrali mecz 119-114 i przegrali 3-0 w serii.

Oklahoma City Thunder (2017-2019)

Sezon 2017-18

6 lipca 2017 George został wymieniony do Oklahoma City Thunder w zamian za Victora Oladipo i Domantasa Sabonisa. Thunder nabył go pomimo jego statusu wolnego agenta w następnym roku i George wyraził wolę dołączenia do Los Angeles Lakers w jego rodzinnej Południowej Kalifornii.

w swoim debiucie dla Thunder w otwierającym sezon 19 października 2017 roku George zdobył 28 punktów w wygranym 105-84 meczu z New York Knicks. 10 listopada 2017 zdobył 42 punkty w wygranym 120-111 meczu z Los Angeles Clippers. Wykonał 13 z 22 strzałów i miał 9 zbiórek i 7 asyst. Po rozpoczęciu sezonu z rekordem 8-12, Thunder poprawił się do 20-15 z wygraną 124-107 nad Toronto Raptors w dniu 27 grudnia. George zdobył 33 punkty przeciwko Raptors i wszedł 7 z 10 z 3-punktowego zasięgu, ustanawiając rekord Thunder za 3-punktowy w meczu. 20 stycznia 2018 roku w wygranym 148-124 meczu z Cleveland Cavaliers zdobył 36 punktów. 27 stycznia 2018 roku George został wymieniony jako następca kontuzjowanego DeMarcus Cousins w drużynie Lebron na NBA All-Star Game 2018. 1 lutego 2018 zdobył 43 punkty w przegranym 127-124 meczu z Denver Nuggets. 11 kwietnia 2018 roku George zdobył 40 punktów w wygranym 137-123 meczu z Memphis Grizzlies. Z boiska wystąpił 13 z 20, w tym osiem z 14 rzutów za 3 punkty. W pierwszym meczu pierwszej rundy playoff przeciwko Utah Jazz, George zdobył 36 punktów w wygranej 116-108. Ustanowił rekord Oklahoma City playoff z ośmioma rzutami 3-punktowymi, wykonując osiem z 11 strzałów z dalekiego zasięgu i 13 z 20 strzałów ogółem. W meczu 4. George zdobył 32 punkty w przegranej 113-96. W meczu 5. George zanotował 34 punkty i 8 zbiórek, w drugiej połowie Thunder zebrał się z 25 punktów w dół, by odeprzeć Eliminacje i pokonać Jazza 107-99. The Thunder przegrali 6. mecz i wycofali się z play-offów z porażką 4-2; George miał wysokie 8 asyst w 6. meczu, ale zdobył zaledwie 5 punktów w strzelaniu 2-z-16.

sezon 2018-19

chociaż wciąż chciał wrócić do południowej Kalifornii, George „kochał sytuację” Z Oklahoma City. 1 lipca 2018 zdecydował, że zostanie z The Thunder i nigdy nie zaaranżował spotkania z Lakers. 6 lipca George ponownie podpisał z The Thunder czteroletni kontrakt wart 137 milionów dolarów. 8 listopada zdobył 20 punktów, 11 zbiórek, 6 asyst i 6 przechwytów w wygranym 98-80 meczu z Houston Rockets, co pomogło Thunderowi wygrać 7 punktów bezpośrednio po rozpoczęciu sezonu 0-4. 14 listopada zdobył 35 punktów w wygranym 128-103 meczu z New York Knicks. 5 grudnia zdobył 25 ze swoich 47 punktów w czwartej kwarcie, w tym 3,1 sekundy przewagi, która dała Thunderowi zwycięstwo 114-112 nad Brooklyn Nets. 19 grudnia zanotował 43 punkty i 12 zbiórek w wygranym 132-113 meczu z Sacramento Kings. 22 grudnia zdobył 43 punkty i 14 zbiórek w wygranym 107-106 meczu z jazzem. 29 stycznia zdobył 31 ze swoich 37 punktów w pierwszej połowie wygranej Thunder 126-117 nad Orlando Magic. 1 lutego zdobył 43 punkty i zaliczył 10 rzutów za 3 punkty w wygranym 118-102 meczu z Miami Heat. 5 lutego zdobył 39 punktów w wygranym 132-122 meczu z Magic, zdobywając tym samym co najmniej 37 punktów w piątym meczu z rzędu. 9 lutego zdobył 45 punktów w wygranym 117-112 meczu z Rockets. 11 lutego zanotował swój trzeci w karierze triple-double z 47 punktami, 12 zbiórkami i 10 asystami w wygranym 120-111 meczu z Portland Trail Blazers. 22 lutego zdobył 45 punktów i trafił zwycięskiego floatera z 0,8 sekundy do drugiej dogrywki, by podnieść Thunder do zwycięstwa 148-147 nad jazzem. Został wybrany graczem miesiąca Konferencji Zachodniej w lutym, a następnie zakończył sezon na trzecim miejscu w głosowaniu MVP. Thunder zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie play-offów przez Trail Blazers w pięciu meczach, mimo że George zdobył 36 punktów w meczu 5.

Los Angeles Clippers (2019–obecnie)

sezon 2019-20

10 lipca 2019 roku Thunder wymienił George ’ a do Clippers za Shai Gilgeous-Alexander, Danilo Gallinari, pięć wyborów w pierwszej rundzie draftu i prawo do wymiany dwóch innych wyborów w pierwszej rundzie.

po pominięciu pierwszych jedenastu meczów sezonu regularnego, George zadebiutował 14 listopada 2019 roku w meczu przeciwko New Orleans Pelicans, zdobywając 33 punkty w przegranym 132-127. Dwa dni później, w swoim domowym debiucie przeciwko Atlanta Hawks, George zdobył 37 punktów w zaledwie 20 minut w zwycięstwie 150-101. 9 grudnia George powrócił do Indiany, zdobywając 36 punktów i 9 zbiórek w wygranym 110-99 meczu z Indianą Pacers. Cztery dni później George zdobył 46 punktów w wygranym 124-117 meczu z Minnesota Timberwolves, ponieważ on i Kawhi Leonard stali się pierwszym duetem w historii Clippers, który zdobył 40 punktów w jednym meczu, a Leonard zdobył 42 punkty. Podczas playoffów NBA 2020, które odbyły się w Orlando na Florydzie, po zawieszeniu sezonu NBA 2019-20, George często krytykował fanów NBA i media za niespójne wyniki. W 13 meczach Play-off George zajął 20.2 punkty na mecz, jego Najniższa średnia punktacji w play-offach od trzeciego sezonu w NBA, podczas gdy strzelał 39,8% z boiska, co po raz czwarty w karierze strzelił poniżej 40% W play-offach. George był szczególnie obwiniany za przegraną Clippers w drugiej rundzie z Denver Nuggets, w której drużyna roztrwoniła prowadzenie w serii 3-1, stając się dwunastą drużyną w historii NBA, która to zrobiła. W meczu 7 przeciwko Nuggets, George zdobył tylko 10 punktów przy 25% strzałów i nie zdobył gola w 4 kwarcie. Fatalny występ George ’ a w grze 7 zawierał jedno pamiętne chybienie w trzypunktowej próbie strzału, w której piłka trafiła w bok deski. Na forach internetowych, takich jak serwis społecznościowy Twitter, George zyskał przydomek „Pandemic P”, który jest ironicznym nawiązaniem do pseudonimu „Playoff P”, którym George niesławnie ochrzcił się kilka lat wcześniej.

sezon 2020-21

10 grudnia 2020 roku George podpisał czteroletni kontrakt wart 190 milionów dolarów z Clippers. 22 grudnia George zdobył 33 punkty, z czego 26 było w drugiej połowie i poprowadził Clippers do zwycięstwa 116-109 nad obrońcą tytułu mistrza Los Angeles Lakers.