Maybaygiare.org

Blog Network

Meniu principal

Chase Elliott câștigă prima sa cursă NASCAR All-Star: Cel mai Popular șofer al sportului, Chase Elliott a câștigat prima sa victorie NASCAR All-Star Race miercuri seara la Bristol Motor Speedway – ținând cont de campionul actual NASCAR Cup Series Kyle Busch în tururile de închidere. Elliott a condus 60 din cele 140 de ture în drum spre salariul de 1,1 milioane de dolari. El și tatăl său, Bill Elliott, se alătură combinației Tată / Fiu dintre Dale Earnhardt și Dale Earnhardt Jr.pentru a câștiga expoziția All-Star din mijlocul sezonului sportiv. Interesant este că Bill Elliott a câștigat cursa când a avut loc în Atlanta și victoria lui Chase la jumătate de milă Bristol, Tenn. Pistă Scurtă sunt singurele două ori evenimentul a avut loc la o altă cale decât Charlotte Motor Speedway.(7-15-2020)

#9-Chase Elliott a câștigat NASCAR All-Star Race la Bristol Motor Speedway.
#18-Busch a terminat pe locul 2, urmat de #4-Harvick, #2-Keselowski, #11-Hamlin, #12-Blaney, #22-Logano, #88-Bowman, #10-Almirola și #19-Truex, Jr.
Elliott a condus la începutul etapei a patra și nu a fost niciodată provocat serios pentru conducerea în ultimele 15 ture.
Pole sitter #19-Truex, Jr.a trebuit să înceapă din spatele terenului din cauza eșecurilor de inspecție, dar a terminat pe locul 10 piloții care au avansat de la Open la All-Star race: #10-Almirola, #24-Byron, #21-DiBenedetto.
#14-Bowyer a fost câștigătorul votului fanilor pentru a intra în cursă.
segmentul 1 a fost câștigat de #12-Blaney, a terminat pe locul 6.
segmentul 2& 3 au fost câștigate de #9-Elliott, a terminat pe locul 1.
au existat 6 schimbări de plumb între 4 piloți și 5 avertismente pentru 13 ture de steag galben.
viteza medie a cursei a fost: 65.68 mph.
Vezi detaliile cursei la:
rezultatele cursei (pdf)
raport cumulativ
raport de penalizare

NASCAR All-Star Race paint scheme

#21-Matt DiBenedetto a câștigat etapa finală a NASCAR All-Star Open la Bristol Motor Speedway pentru a avansa la All-Star Race.
#10-Almirola a câștigat prima etapă și #24-Byron a câștigat a doua etapă, avansându-I și la All-Star Race.
câștigătorul votului fanilor a fost #14-Bowyer. A terminat al doilea în etapa finală.34-McDowell a terminat pe locul 7.
viteza medie a cursei a fost: 57.388 mph.
Vezi detalii cursă la: rezultatele cursei (pdf), Raport cumulativ, raport de penalizare.

Race Fast Facts – All-Star Open:
Matt DiBenedetto a câștigat NASCAR All-Star Open, prima sa victorie în evenimentul special care nu plătește puncte.Stewart-Haas Racing Aric Almirola a câștigat prima etapă în NASCAR All-Star Open.William Byron De La Hendrick Motorsport a câștigat a doua etapă în NASCAR All-Star Open.Clint Bowyer de la Stewart-Haas Racing a câștigat votul fanilor NASCAR din 2020.

Goodyear Anvelope Note

listele de intrare pentru NASCAR Open și All-Star curse la Bristol Motor Speedway sunt postate.
toți cei 16 piloți eligibili sunt înscriși în cursa All-Star.
Pentru open, sunt listate 22 de echipe ,dar echipa # 66 nu va concura.
consultați lista de intrări All-Star (pdf) și deschideți lista de intrări (pdf).

formate de cursă:

All-Star:
patru etape, cu o durată de 55 de ture, 35 de ture, 35 de ture și 15 ture.
Green flag și yellow Flag laps vor conta în etapele 1-3, cu doar green flag laps numărând în etapa finală.
încercări nelimitate la un finisaj verde, alb, carouri.

NASCAR Open:
trei segmente (35 ture / 35 ture / 15 ture).câștigătorul fiecărui segment va câștiga un loc în cursa All-Star, precum și câștigătorul votului fanilor.

alege regula con va fi folosit.

vezi anunțul complet pentru formatul cursei aici.

pentru a fi eligibili pentru a concura în cursa All-Star, piloții cu normă întreagă trebuie să aibă: a câștigat o cursă Cup Series 2019 sau 2020; a câștigat o cursă All-Star anterioară; sau fii fost campion Cup Series. Piloții eligibili în prezent includ: Ryan Blaney, Alex Bowman, Kurt Busch, Kyle Busch, Cole Custer, Chase Elliot, Justin Haley, Denny Hamlin, Kevin Harvick, Jimmie Johnson, Erik Jones, Matt Kenseth, Brad Keselowski, Joey Logano, Ryan Newman și Martin Truex Jr.